Kendi Stilinizi Nasıl Oluşturursunuz 1 : Olduğunuz Yerden Başlayın!

Kendi Stilinizi Nasıl Oluşturursunuz 1 : Olduğunuz Yerden Başlayın!

Birçok kişi, “stil” in ne olduğunu bilmediklerini iddia ediyor, ancak başkası her gün ne giyeceğinize karar vermiyorsa, zaten bir stile sahip olduğunuzdan eminim. Bu yazı dizimizde kendi stilinizi oluşturmak için farklı yöntemler ele alacağız. Bu dizinin ilk yazısında ise konumuz olduğumuz yerden başlayarak, sevdiğimiz kıyafetlere daha yakından bakarak  kendi stilimizi tanımak üzerine olacak.

1. Gardrobunuzu inceleyin. Dolabınızı ve çekmecelerinize dikkatlice bakın ve kendiniz için önceden satın aldığınız kıyafet türlerini not edin. Muhtemelen satın alma davranışınızda bazı kalıpları göreceksiniz. Kıyafetlerinizin çoğu rahat mı? Baskın bir renk var mı? Sevdiğiniz tüm etekler ve elbiseler ayak bileği uzunluğunda mı? Elbiselerinizin çoğu, sentetik kumaşlardan mı yoksa doğal kumaşlardan mı yapıldı? Gardırobunuzda 15 pantolon ve 1 etek mi var?

2. En sevdiğiniz giysilerini dolaptan çıkarın ve yatağınıza dizin.  Çok sevdiğiniz ve asla ayrılamayacağınız kıyafetleri seçin.

3. Yatığınız üzerinde dizili her bir kıyafete bakın ve neden sevdiğinizi kendinize sorun. Rahat mı? Seksi mi hissettiriyor? Ya da güçlü? Ya da neşeli? Sevdiğiniz kıyafetlerin her birini giydiğinizde sizi nasıl hissettirdiğini düşünün. Ortak bir payda var mı?

4. Başkalarını etkilemek için mi yoksa kendinizi iyi hissetmek için mi giyindiğinize karar verin.  Sizce “Moda” mı yoksa “konfor” mu öncelikli?

5. En sevdiğiniz kıyafetler günlük aktivitelerinizin çoğuna uygun mudur? Yaşam tarzınız için tamamen pratik olmasa bile sürekli bu kıyafetleri satın almaya arzusu mu oluyor? Öyleyse, bu kıyafetler kesinlikle senin “stilin”.

Bu stilinizi adım adım hayatınızın her alanında uygulayın. Belki iş ortamınızda giyim konusunda katı kurallar var, imkan verildiği ölçüde küçük detaylarla da olsa, bir küpe ya da ipek eşarp şeklinde, stilinizi yansıtın. Bu sizi çok daha iyi hissettirecektir.

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.